Napsala jsem knihu o sedmiměsíční cestě, během které jsem přešla pěšky Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbájdžánu, a během níž jsem dobrovolničila nejen na Kavkaze, ale například i v uprchlických táborech v Srbsku. Kromě příběhů a cestopisných postřehů obsahuje subjektivní výpovědi o tom, jak na člověka, jeho vnímání a prožívání působí několikaměsíční putování horami o samotě. 

Kniha je doplněna více než 80 stranami fotografií. Dočkala se zatím dvou vydání a také audioverze, které jsem propůjčila svůj hlas. „Je to kniha o člověku, který tyto fascinující země pod Kavkazem prošel, bavil se tu s lidmi, vzdoroval dešti, horám i vlastní slabosti. Potýkal se s nejistotou a nepohodlím, a šel dál. Taková cesta má prostě svůj smysl.“ komentuje spisovatel Aleš Palán. 

Mezi milovníky hor a cestování kultovní kniha Hory a nekonečno se dočkala druhého vydání. Kromě úprav v grafice a sazbě je doplněno větším množstvím fotografií, kterých je v knize přes 80 stran. 

Viktorka se během své sedmiměsíční cesty vydala pěšky přes Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbájdžánu. Kniha je plná veselých i napínavých příběhů a rozhovorů s místními obyvateli, doplněných pozorováním toho, jak se při osamělém čase v horách proměňuje poutníkovo vnímání věcí a životních hodnot. Dozvíte se, jak se autorka vyrovnávala s pozorností, kterou osamocená žena na cestách vzbuzuje, se strachem, hladem, nepřízní počasí a byrokracií. „Je to kniha o člověku, který tyto fascinující země pod Kavkazem prošel, bavil se tu s lidmi, vzdoroval dešti, horám i vlastní slabosti. Potýkal se s nejistotou a nepohodlím, a šel dál. Taková cesta má prostě svůj smysl.“ píše spisovatel Aleš Palán. 

Kniha Hory a nekonečno byla nominovaná na CENU HANZELKY A ZIKMUNDA – cestopis roku.

Počet stran: 352

Měkká / vázaná vazba

ISBN: 978-80-908150-2-5

Kultovní hikerská kniha Hory a nekonečno se dočkala zvukové verze. V režii Karolíny Škápíkové čte autorka Viktorka Rys, originální hudbu složil Jan Neruda. Nechte se vtáhnout do děje barvitým zpracováním!

Viktorka se během své sedmiměsíční cesty vydala pěšky přes Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbájdžánu. Kniha je plná veselých i napínavých příběhů a rozhovorů s místními obyvateli, doplněných pozorováním toho, jak se při osamělém čase v horách proměňuje poutníkovo vnímání věcí a životních hodnot. Dozvíte se, jak se autorka vyrovnávala s pozorností, kterou osamocená žena na cestách vzbuzuje, se strachem, hladem, nepřízní počasí a byrokracií. „Je to kniha o člověku, který tyto fascinující země pod Kavkazem prošel, bavil se tu s lidmi, vzdoroval dešti, horám i vlastní slabosti. Potýkal se s nejistotou a nepohodlím, a šel dál. Taková cesta má prostě svůj smysl.“ komentuje spisovatel Aleš Palán.

Audioknihu získáte ve formátu mp3.

Unisex čepice s výšivkou a dámská i pánská trika z biobavlny s originálním potiskem. Různé barvy. 

Recenze

Recenze