5000 g

S touto výbavou jsem se vydala na tří a půl měsíční přechod karpatského oblouku. Šla jsem přes Slovensko, Polsko, Ukrajinu a Rumunsko do města Oršava u hranice se Srbskem. Nejnižší noční teploty jsem očekávala kolem nuly, nejvyšší denní do čtyřiceti stupňů. Na podzim v pohořích jako Fagaraš nebo Retezat už bývalo pod nulou dost, ale nezmrzla jsem ani tak. Spala jsem nejčastěji venku a venku jsem si i vařila. 

elektronika

592 g

Powerbanka Nitecore NB10000 – 2 x 150 g

Miničelovka Petzl BINDI – 35 g

Mobilní telefon iPhone 6S –  156 g

Nabíječka 2 x USB –  47 g

USB kabely – 54 g

HMOTNOST BATOHU

5000g

HMOTNOST VYBAVENÍ NA SOBĚ

1209 g
(trekové hole, triko, kraťasy, boty, podprsenka, kalhotky, ponožky, brýle)

NOVINKY V GEAR LISTU

1) Testuju triko ze 100% merino vlny, které je utkáno novou technologií, díky níž by mělo být odolnější i bez syntetické příměsi. V době, kdy na trek vyrážím, není zatím v prodeji. 

2) Místo svých oblíbených odepínacích kalhot jsem tentokrát zvolila běžecké kraťasy v kombinaci s legínami z merina a větruodolnými kalhotami (které jsou výborné i do deště). Běžecké kraťasy na sobě budu mít většinu času a většinu času bude vedro, takže jsem chtěla něco s maximální prodyšností. 

CO NENÍ SOUČÁSTÍ GEAR LISTU

Do gear listu obecně se nezapočítává hmotnost proměnlivých položek jako například voda, jídlo a palivo. Započítána není ani hmotnost foto a video vybavení, protože to není obecně věc na treky a nároky uživatelů se rapidně liší. Většina hikerů nefilmuje ani profesionálně nefotí a k pořízení fotek na památku jim stačí mobilní telefon, případně kompaktní fotoaparát.