Krabička poslední záchrany na treky není v mém pojetí rozhodně žádný survival kit. Jsou v ní věci, které se mi na dálkových trecích osvědčilo mít u sebe pro případ nouze. Zejména jde tedy o věci, které se hodí mít s sebou v případě, že moje vybavení dojde k nějaké újmě – rozbije se mi zapalovač, roztrhne nějaký kus výbavy, rozpadnou se boty apod. Pro případ zdravotních nesnází mám ještě lékárničku. Obsah kápézetky se liší trek od treku a doporučuju každému, aby si ji sestavil sám podle vlastních potřeb.

OBSAH MÉ KPZ NA DÁLKOVÝ TREK PŘES KARPATY 2021

Všechny věci mám v průhledném, uzavíratelném a vototěsném sáčku aLoksak.

Opravná vodotěsná záplata Tear Aid Kit Typ A (opraví skoro jakoukoli výbavu)

– alkoholové polštářky (na čištění výbavy před lepením)

Lepidlo na boty Aquasure +SR (taková „podrážka v tubě“)

Pee-mate, kornout na močení ve stoje (ano, je to opravdu praktické)

– balení hroznového cukru (rychlá energie)

– kus pevné šňůry

– kus provázku

– kus drátku

– šitíčko

– gumičky

Tablety na čištění vody Lifesystems Chlorine Dioxide Tablets (pro případ nouze, pokud bych nemohla najít čistou vodu – za čtyři dálkové treky jsem je potřebovala jen jednou – citlivějším jedincům přijde vhod filtr na čištění vody)

Lepicí páska Lifeventure Duck Tape (rychlooprava čehokoli, ne vždycky jsou podmínky na pečlivé lepení)

– bankovka v eurech

– náhradní náplň do propisky

– zapalovač

– vonná tyčinka (na komáry v noci)

– náplasti (jsou v lékárničce, ale vždycky se hodí nějaké navíc)

– skalpelová čepelka (je v lékárničce, ale taky může přijít vhod náhradní)

– dámský tampon ( po rozebrání na vlákna funguje jako troud)

– jedna porce překapávané kávy Drip it (káva může člověku zvednout morál ve chvíli, kdy to opravdu potřebuje – jenom jedna porce mě nutí kávu vypít teprve tehdy, až mi bude opravdu nejhůř. Díky tomu ji do konce treku nevypiju a po celou cestu mi nikdy není nejhůř. Zato na konci cesty je to parádní rituál)

– papírek s důležitými telefonními čísly (pro případ, že přijdu o telefon a budu volat od někoho jiného – na maminku, na muže, na ambasády, na pojišťovnu, na Pod 7 kilo…)

Píšťalku mám přímo na batohu, zavírací nůž a čelovku v kapse na bederním popruhu. Když jsem začínala chodit na treky, byla jsem hodně ovlivněná bushcraftem a brala si s sebou obrovský těžký nůž, který jsem nosila v koženém pouzdru za pasem. Po čase jsem si všimla, že na trek takovou věc vůbec nepotřebuju a stačí mi malý, ale spolehlivý zavírák. Vlastně jsem chodila dva měsíce v Albánii a Černé Hoře bez nože, jen s mini nůžtičkami a balkánské hory od Rumunska po Istanbul jsem přešla se skládacím nožíkem do peněženky… Takže spolehlivý zavírák je vlastně už hodně velký komfort.

2 komentáře

  1. Zatím absolutně nejlepší informace, začínala jsme v hlubokém totáči, a nikdy jsem nebyla z kategorei unesu vše, tak šetřím váhu celý život, díky, Helena

  2. KPZ – Zatím absolutně nejlepší informace, začínala jsme v hlubokém totáči, a nikdy jsem nebyla z kategorie unesu vše, tak šetřím váhu celý život, díky, Helena

vaše komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..